اجتماعی

هوای ۵ شهر خوزستان در وضعیت “ناسالم”

بنا بر اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز پنج خوزستان در وضعیت "ناسالم" و "قرمز" بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۹ امروز (۲۲ آبان‌ماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه شرکت ملی حفاری در اهواز ۱۹۰، ایستگاه نیوساید اهواز ۱۷۲، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۶۹، ایستگاه پادادشهر اهواز و ایستگاه اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اهواز ۱۶۶، ایستگاه پست برق شماره ۳ اهواز ۱۶۱، ایستگاه ماهشهر ۱۷۴، ایستگاه خرمشهر ۱۶۷، ایستگاه سوسنگرد ۱۵۹ و ایستگاه شوشتر ۱۵۸ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهرها در وضعیت “ناسالم” و “قرمز” بوده است.

در این مدت هوای اندیمشک و دزفول در شرایط “ناسالم برای گروه‌های حساس” و “نارنجی” بوده است.

هم چنین  طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون هوای مسجدسلیمان در شرایط “قابل قبول” بوده و هوای هیچ کدام از شهرهای خوزستان در وضعیت “پاک” نبوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا