دسته‌بندی نشده

قطار شهری اهواز از رکود خارج می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان آخرین وضعیت پروژه قطار شهری اهواز را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، جلسه هیات رئیسه قطار شهری اهواز به ریاست محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی در دفتر این معاونت برگزار شد.

خانچی در ابتدای جلسه به بررسی روند اجرایی این پروژه پرداخت و افزود: عملیات اجرایی قطار شهری اهواز که از بهمن سال ۸۵ آغاز شده با گذشت حدود ۱۷ سال تنها حدود ۲۸ درصد پیشرفت دارد.

این پروژه به دلیل مشکلات مالی و اختلافات بین کارفرما و پیمانکار، از حدود سال ۹۶ در عمل تعطیل شد و سرانجام در سال ۹۹ شهرداری از پیمانکار خلع ید کرد، اما پیمانکار حکم را نپذیرفت و کار به طرح دعوی در محاکم قضایی کشیده شد که با رویکرد دولت سیزدهم بر حرکت در آوردن موتور پیشران پروژه های عمرانی و عزم جدی و پیگیری مستمر در بدنه دولت و مدیریت استانی و همکاری دستگاه قضایی در خردادماه ۱۴۰۲ ، بحمدالله رای بدوی دادگاه مبنی بر خلع ید پیمانکار تایید شد. که این اتفاق موجب رسیدن به افق روشن در اجرای و به سرانجام رسیدن این پروژه می باشد.

رئیس هیات مدیره قطار شهری در ادامه به اقدامات انجام شد ادامه روند کاری پروژه اشاره کرد و افزود: ادامه فرآیند ساخت پروژه قطار شهری اهواز در مرحله بررسی توان و عملکرد پیمانکاران در خصوص محول نمودن پروژه به آنهاست و مذاکرات در حال انجام است. در مرحله بررسی نهایی و مذاکرات با ایشان هستیم در صورت نهایی شدن ظرف یک یا دوماه آینده قرارداد جدید منعقد می گردد.

خانچی در ادامه با تاکید مجدد بر فعال شدن هرچه سریع تر پروژه و کارگاه های قطار شهری افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و فازبندی این پروژه و انجام کار جهادی و شبانه روزی در آینده نزدیک مردم شاهد شتاب در انجام این پروژه و بهره برداری از فازهای مختلف این پروژه در دولت سیزدهم خواهند بود.

وی در پایان افزود: کسی باور نمی کرد که طرح میان مدت آب غدیر در مدت یک سال انجام شود و خیلی از شهرها و روستاهای استان از نعمت آب شرب پایدار و با کیفیت بهره ببرند و یا سرعت انجام پروژه طرح جامع فاضلاب شهرستان اهواز در مدیت روی کار آمدن این دولت با شتاب چندین برابر در حال انجام باشد. این دولت دولت کارو خدمت شبانه است و در پروژه قطارشهری باز این مهم را به مردم شریف خوزستان نشان خواهیم داد که در کم ترین زمان با بهترین شکل این پروژه را به سرانجام می رسانیم.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا