دسته‌بندی نشده

ضرورت شناسایی و ایمن‌سازی نقاط مخاطره‌آمیز رودخانه‌های خوزستان

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: بیش از ۲۰ هزار کیلومتر ساحل اصلی و فرعی در مسیر رودخانه‌های استان خوزستان داریم که در مقاطع مختلفی از سال جوانان و نوجوانان اقدام به شنا می‌کنند که در همین راستا ضرورت دارد نقاط مخاطره‌آمیز شناسایی و ایمن‌سازی شده و تمهیدات پیشگیرانه برای ایمنی جان افراد در نظر گرفته شود تا جوانان ما با خطر مواجه نشوند.

عبدالرضا افرازه شهاوند در شورای ورزش خوزستان که امروز ۲۳ اسفندماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: به ۱۵ فرماندارانی که ابلاغ شده است باید ستاد راهبردی مدیریت اجتماعی فرهنگی سواحل را تشکیل دهند تا از بروز حوادث در سواحل رودخانه‌ها مبادرت کنیم.

وی ادامه داد: امیدوارم دوستان در سازمان آب و برق با هماهنگی هیات نجات غریق خوزستان و فرمانداران محترم، اقداماتی در بحث ایمن‌سازی نقاط ناایمن انجام دهند. اگر بتوانیم اقداماتی انجام دهیم که یک نفر هم جان خود را از دست ندهد کار بزرگی انجام داده‌ایم. همچنین مصوب شد دهیاران در بحث آموزش نجات غریقان در محدوده روستاهای خود هم‌افزایی داشته باشند. ضمن این که ندیده‌ام که شهرداری اهواز و سایر شهرداری‌ها برنامه‌ای در بحث ساماندهی سواحل شهری داشته باشند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به ساماندهی قایق‌های بدون مجوز، گفت: معاونت گردشگری میراث فرهنگی خوزستان با همکاری شهرداری اقداماتی را آغاز کرده است که امیدوارم این اقدامات تکمیل شوند. راه و شهرسازی نیز در خصوص الزام قایقرانان به رعایت موارد ایمنی از جمله استفاده از جلیقه نجات تکلیف قانونی دارد و حتما باید به این تکلیف اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

وی با بیان این که باید تدابیری اندیشیده شود تا هر سال با آمار مغروقین زیادی مواجه نباشیم، ادامه داد: در سال ۱۴۰۲، ۱۰۵ نوجوان و جوان جان خود را بر اساس غرق‌شدگی از دست داده‌اند. بر همین اساس ما باید همان دغدغه‌ای که نسبت به فرزندان و نزدیکان خود داریم، نسبت به سایر جوانان جامعه نیز داشته باشیم.

افرازه شهاوند خاطرنشان کرد: استان خوزستان با ظرفیت‌ترین استان کشور از نظر برخورداری از سواحل رودخانه‌ها است، بیش از ۲۰ هزار کیلومتر ساحل اصلی و فرعی در مسیر رودخانه‌های استان خوزستان داریم که در مقاطع مختلفی از سال جوانان و نوجوانان ما و به ویژه در ایام نوروز مسافران نوروزی در رودخانه‌های استان اقدام به شنا می‌کنند که در همین راستا ضرورت دارد نقاط مخاطره‌آمیز شناسایی و ایمن‌سازی شده و تمهیدات پیشگیرانه برای ایمنی جان افراد در نظر گرفته شود تا جوانان ما با خطر مواجه نشوند.

وی تأکید کرد: در یکی، دو سال اخیر پیگیری‌های خوبی در ادامه پیگیری‌های گذشته در این زمینه صورت گرفته است اما باید اهتمام ویژه‌ای شود. متأسفانه همچنان برخی از نوجوانان و جوانان و مسافران که در رودخانه‌ها اقدام به شنا دارند، غرق می‌شوند و خانواده‌ها عزادار می‌شوند. همه دستگاه‌هایی که در بحث ساماندهی سواحل تکلیف دارند، طی جلساتی که با آنها داشته‌ایم تمهیدات خوبی انجام شده است و باید بیشتر هم پای کار باشند. ضمن اینکه اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان و هیات نجات غریق استان همکاری خوبی داشته‌اند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: امروز نیز هفت شهر استان خوزستان در راستای فاز نخست ساماندهی سواحل به قایق و تجهیزات نجات غریق تجهیز شده‌اند.

انتهای پیام/عفراوی

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا