اندیشه

تحمل بلا و مصیبت مهم ‌ترین نردبان سیر و سلوک انسان است

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: هیچ چیز مثل بلا انسان را رشد نمی‌ دهد. بلا‌ها سبب می‌ شود که انسان به مقام قرب الهی راه پیدا کند. بدون قرب ادعای فهم ضیافت و سلوک، ولی خدا باطل و اشتباه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، در دیدار با  جمعی از دانشگاهیان و حوزویان استان خوزستان به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: مهم‌ ترین نردبان سیر و سلوک انسان برای رسیدن به مقام قرب الهی تحمل بلا و مصیبت است.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال بیشترین تحمل بلا را متوجه انبیاء کرده است، افزود: هیچ چیز مثل بلا انسان را رشد نمی‌ دهد. بلا‌ها سبب می‌ شود که انسان به مقام قرب الهی راه پیدا کند. بدون قرب ادعای فهم ضیافت و سلوک، ولی خدا باطل و اشتباه است.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان  با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) شخص نیست بلکه یک جریان، تفکر، منظومه فکری و نظام تربیتی و به عبارتی مکتب است، خاطرنشان کرد: جامعیت، اعتبار و تضمین نسبت به خوشبختی و سعادت دو شاخصه یک مکتب است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد گفت:  جامعیت یک مکتب حداقل دارای ۵ شاخصه است که شامل “انسان سازی”، “خانواده سازی”، “جامعه سازی”، “نظام سازی” و “تمدن سازی” هستند.

وی افزود:  در فرصت‌های موجود همچون روز دانشجو، استاد و دیگر مناسبت‌ها باید جلسات هم اندیشی بین اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شود و پیرامون مسائل مختلف بحث و گفتگو شود.

وی بیان اینکه باهمکاری اساتید حوزه علمیه و دانشگاه بایستی بتوان چالش‌ها و مشکلات استان خوزستان را حل کرد، گفت: چرا با وجود ظرفیت‌ های گوناگون و متعدد در خوزستان با چنین چالش‌ هایی در این استان مواجه هستیم و لذا می‌طلبد که حتما اساتید نقش ایفا کنند.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان تأکید کرد: اگر جهاد تبیین به معنای واقعی کلمه شکل بگیرد فاصله‌ها و شکاف ‌ها بین نسل‌ های مختلف، استاد و دانشجو کاهش پیدا می‌کنند و این شکاف عموما به واسطه کوتاهی ‌ها ایجاد شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد به ضرورت ترسیم نقشه چالش‌های کشور به ویژه خوزستان اشاره و بیان کرد: تحول در سبک و نگاه به مسأله اشتغال در جامعه از موضوع‌ هایی است که باید به آن توجه کرد. غالب دغدغه و مطالبه جوانان و خانواده‌ها اشتغال می‌ باشد. مساله دیگر ازدواج آسان، پوشش و حجاب از دیگر مسائل مهم است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا