اجتماعیبرگزیده ها

گام اساسی شبکه جهانی الاهواز در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی

یک روانشناس خانواده گفت: در چند سال اخیر شبکه جهانی الاهواز تلاش های بسیار زیادی در راستای اطلاع رسانی پیرامون معضلات و مشکلات اجتماعی جامعه داشته است که این جریان گام مهم و حمایتگرایانه ای برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، نوال علیپور، کارشناس مسائل خانواده در برنامه اُسرتی « خانواده من » شبکه جهانی الاهواز که با موضوع توقف خشونت علیه زنان به روی آنتن رفت؛ اظهار داشت: ٢۵ نوامبر روز جهانی توقف خشونت علیه زنان است که توسط بسیاری از کشورها و سازمان ها برای پایان خشونت های علیه زنان اعلام شد.

وی با اشاره به شیوه های مختلف خشونت علیه زنان بیان داشت: خشونت های فیزیکی و جسمی، روانی، اقتصادی،  اجتماعی ودر جامعه رواج دارد، روح و روان یک زن کاملا متفاوت است و زمانی که زن در خانواده پر تنش زندگی می کند این شخص مورد خشونت خانگی قرار گرفته است.

علیپور با اشاره به نوع دیگری از خشونت علیه زنان افزود: خشونت آنلاین یا دیجیتال به نوعی از خشونت علیه زنان گفته می شود که یک زن یا دختر برحسب اعتماد وارد یک رابطه مجازی می شود و بعدها با همین پیام ها برای باج خواهی تهدید می شوند.

این کارشناس مسائل خانواده به رواج اسید پاشی به دلیل ناکامی در خواستگاری اشاره کرد و ادامه داد: برخی دیگر از خشونت ها هستند که توسط زنان بر علیه زنان استفاده می شود.

وی به راهکارهای جلوگیری از بروز خشونت علیه زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: تصویب لوایح و قانون های بازدارنده، قوی و غیر قابل نفوذ از مهمترین حامیان برای رفع این معضل تلقی می شود که اگر زنی مورد خشونت قرار گرفت بداند که توسط چه سازمان و ارگانی مورد حمایت قرار خواهد گرفت؛ همچنین حمایت از بانوان کارآفرین سرپرست خانوار و مطلقه توسط ارگان ها و نهادهای خاص، اطلاع‌ رسانی درخصوص مواردی که شامل خشونت می شود و یا تعریفی آن در سطح شهر و صدا و سیما، بیان اطلاعات و خاطرات فردی که مورد خشونت قرار گرفته تا سایرین نیز خاطرات خود را مطرح کنند و بار غم و ترسی که در وجودشان هست را کم کنند.

علیپور در پایان ضمن تقدیر از ورود جدی شبکه جهانی الاهواز به اطلاع رسانی درخصوص مسائل و آسیب های اجتماعی بیان داشت: در چند سال اخیر شبکه جهانی الاهواز تلاش های بسیار زیادی در راستای اطلاع رسانی پیرامون معضلات و مشکلات اجتماعی جامعه داشته است که این جریان گام مهم و حمایتگرایانه ای برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی به شمار می رود.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا