اندیشهبرگزیده ها

کارشناس مذهبی در شبکه جهانی الاهواز: اهل بیت (ع) با افعال و گفتارشان تفکر و بصیرت را به ما آموختند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، حجت الاسلام صادق منابی، کارشناس امور مذهبی در شبکه جهانی الاهواز با اشاره به جریان فدک و نحوه برخود خلیفه اول با حضرت فاطمه زهرا (س) بیان داشت: رد درخواست حضرت زهرا (س) نسبت به مالکیت فدک ازسوی خلیفه اول نشان از فهم آنان از عواقب بصیرت افزایی اهل بیت (ع) در جامعه اسلامی است.

وی افزود: در کتب اهل سنت نقل شده که دلیل رد این درخواست جلوگیری از مطالباتی بود که ممکن است اهل بیت (ع) نسبت به خلافت داشته باشند و این پاسخ سبب خواهد شد تا روزنه دیگری برای درخواست های دیگری در آینده باز نشود.

حجت الاسلام منابی گفت: جامعه تنها زمانی پویا خواهد بود که اعمالش با بصیرت باشد، در طول سال ها مخالفان اهل بیت (ع) تلاشکردند تا ذکر آن ها را برای همیشه خاموش کنند اما وعده الهی چیز دیگری بود.

این کارشناس امور مذهبی تصریح کرد: جریان حکمیت یکی دیگر از نمونه نیرنگ های است که دشمنان اسلام و خوارج برای ایجاد شکاف میان اهل بیت (ع)، ولایت آن ها و جامعه ایجاد کردند تا جامعه از سیل معرف و شناخت اهل بیت (ع) سیراب نشود.

وی در پایان ابراز داشت: امروز نام و یاد اهل بیت (ع) بیش از هر زمان دیگری در جامعه فراگیر شده و خدمت به اهل بیت(ع) به عنوان یک ارزش تلقی می شود، این نشان دهنده ناکارآمد بودن تلاش دشمنان آن‌ ها در حذف نامشان از میان مردم مسلمان است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا