اندیشهبرگزیده ها

کارشناس علوم دینی در شبکه الاهواز: صداقت مؤمنان در پیروی از اهل بیت (ع) نمایان می شود

خطیب حسینی گفت: هدف از بروز بحث خانوادگی ریشه در نیرنگ های دیرینه این قشر دارد، با اینکه پیامبر اکرم (ص) خود از قبیله قریش بود ولى واقعیت هاى تاریخى نشان مى دهد که سر سخت ترین دشمنان اسلام نیز از همین قبیله برخاسته اند و از هیچ کوشش و تلاشى در کارشکنى و عداوت علیه پیامبر(ص) و فرزندانش فروگذار نکردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، حجت الاسلام والمسلمین سعید آل کثیر، خطیب حسینی در ویژه برنامه های ایام فاطمیه از شبکه الاهواز بیان داشت: دین زمانی متکامل می شود که جلوه دهد و مومنان با پیروی از اهل بیت (ع) ایمان خود را نمایان می سازند.

وی عنوان داشت: بنی امیه همواره بر این موضوع تاکید داشته که با نشر شبهات دینی و تضعیف جایگاه اهل بیت و ائمه اطهار (ع) به مکاسب سیاسی و دنیوی برسند، این حرکت از کربلا آغاز شد که سپاهیان یزید تلاش کردند تا نبرد حق و باطل را دعوای سیاسی بخوانند و ادعا کردند که با حضرت ابوالفضل (ع) قرابت خاندانی دارند.

حجت الاسلام آل کثیر افزود: هدف از بروز بحث خانوادگی ریشه در نیرنگ های دیرینه این قشر دارد، با اینکه پیامبر اکرم (ص) خود از قبیله قریش بود ولى واقعیت هاى تاریخى نشان مى دهد که سر سخت ترین دشمنان اسلام نیز از همین قبیله برخاسته اند و از هیچ کوشش و تلاشى در کارشکنى و عداوت علیه پیامبر(ص) و فرزندانش فروگذار نکردند، خصوصاً پس از رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) چنان حوادث تلخ و دردناکى به بار آوردند که تاریخ اسلام هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

این خطیب حسینی در پایان گفت: مطالعه و بررسى جنگ هاى صدر اسلام گویاى این واقعیت است که بنى هاشم هیچ گاه مورد تعرّض قرار نگرفتند، مگر آن که سردمدار متعرضین از طایفه بنى امیه بوده است و در هیچ جنگى دست به قبضه شمشیر نبردند جز آن که دودمان بنى امیه در طرف مقابل آن قرار داشتند، در این میان استمرار منش و مکتب اهل بیت (ع) در همه دوره های سیاه تاریخ حکومت امویان و عباسیان نشان از حقانیت آن مکتب دارد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا