برگزیده ها

چرایی شکست گفتگوی دوحه از زبان کارشناس مسائل بین‌الملل

هانی زاده گفت: غرب شکست اسرائیل را نخواهند پذیرفت آن ها یک استراتژی یکسان دارند و آن حمایت از اسرائیل حتی به قیمت یک پیروزی توهمی است؛ شکست گفتگوی دوحه به دلیل اصرار اسرائیل به آزادی بدون قید و شرط اسیران بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، حسن هانی زاده، تحلیلگر مسائل بین الملل در برنامه قضایا و آراء شبکه الاهواز به تحلیل آخرین وضعیت جنگ علیه غزه پرداخت و اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از طریق اعضای موساد در گفتگوهای قطر پیشنهاد خلع سلاح حماس را داده اما نمایندگان جهاد و حماس این پیشنهاد را غیر عملی خوانده و آتس بس در مقابل آزادی اسیران را پیشنهاد کردند.

معاون سیاسی شبکه جهانی الاهواز بیان داشت: رژیم صهیونیستی با زیر پا نهادن توافقات اخیر به صورت وحشیانه تری غزه را موشک باران کرد و پیش بینی می شود که این وضعیت تا هفته ها ادامه داشته باشد.

هانی زاده علت حملات هوایی و دامنه دار رژیم صهیونیستی به غزه را عدم پیشروی ماشین آلات به دلیل خرابی های موجود دانست وعنوان داشت: رژیم صهیونیستی از طریق جنگ موفق نشد تا در غزه پیش روی کند و حرکت آن ها به دلیل دفاع حماس ناکام ماند ازسوی دیگر به دلیل خرابی های موجود ماشین آلات رژیم توانایی پیش روی در این مناطق را ندارد به همین دلیل رژیم صهیونیستی به موشک باران دوباره روی آورده است.

وی افزود: صدها تن از افراد بی‌ گناه در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند، از سوی دیگر زندگی در جنوب غزه روز به روز سخت تر می شود همچنین هیچ نهاد یا ارگانی در مقابل این جنایات واکنشی نشان نداد و سازمان ملل به ارگانی بی کفایت تبدیل شده است.

معاون سیاسی شبکه جهانی الاهواز ادامه داد: دموکرات ها برای پیروزی در انتخابات آینده تلاش می کنند تا رضایت یهودیان و لابی صهیونیست ها را کسب کنند به همین دلیل به هر نوع حمایت از رژیم صهیونیستی دست می زنند؛ این ها به دنبال یک پیروزی توهمی هستند.

هانی زاده تصریح کرد: مردم صبور و مقاوم غزه با توجه به همه سختی ها باز هم نشان دادند که در حمایت از نیروهای مقاومت کوتاه نخواهند آمد هر چند که جنگ سبب شده تا شرایط روز به روز سخت تر شود.

وی به درگیری های داخلی رژیم صهیونیستی و تظاهرات خانواده اسرا اشاره داشت و خاطرنشان کرد: تظاهرات اسرائیلی ها و خانواده اسیران روز به روز گسترده تر می شود با وجود اینکه این اختلافات با روی کار آمدن حکومت تندروها شکل گرفته اما این اعتراضات درحال گسترش است و بعید نیست به جنگ داخلی تبدیل شود؛ هرچند که این اختلافات رسانه ای نخواهد شد.

معاون سیاسی شبکه جهانی الاهواز ابراز داشت: آتش بس غزه در روزهای اخیر از سوی اسرائیل بارها نقض شد، سران حماس اعلام کردند که بدون آتش بس هیچ اسیری را آزاد نخواهد کرد و این نشان دهنده قدرت حماس در مذاکرات است.

هانی زاده در پایان گفت: غرب شکست اسرائیل را نخواهند پذیرفت آن ها یک استراتژی یکسان دارند و آن حمایت از اسرائیل حتی به قیمت یک پیروزی توهمی است؛ شکست گفتگوی دوحه به دلیل اصرار اسرائیل به آزادی بدون قید و شرط اسیران بود.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا