سیاسی

وزیر کشور: در انتصابات به دنبال بهترین ها هستیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، احمد وحیدی روز سه‌شنبه در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان اهواز در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: بنا بر گفته آمریکایی‌ ها امروز ایران به نقطه ‌ای رسیده که پهبادها و موشک‌هایش معادلات قدرت ‌های بین‌المللی را بهم زده است.

وی با اشاره به اینکه در زمان دفاع مقدس از داشتن برخی تجهیزات جنگی محروم بودیم گفت: امروز به مدد قدرت علمی دانشگاه‌ و دانشجویان به نقطه مناسب رسیده‌ایم به همین دلیل دشمنان ملت می‌ خواهند دانشگاه را از از فعالیت بازدارند.

وحیدی ادامه داد: هر چند اطمینان دارم که دانشگاه زیر بار آنها نرفته و به حرکت خود ادامه دهد.

وزیر کشور دانشگاه را نقطه الهام و امیدبخش دانست و افزود: دانشگاه یک مسیر بسیار مهم را از ابتدای انقلاب تاکنون طی کرده و اتفاقات مبارکی در آن رخ داده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز دانشگاه ‌های کشور مسئولیت تمدن ‌سازی را برعهده دارند تصریح کرد: وقتی از تمدن نوین اسلامی، ایران قوی، مرجعیت علمی، کسب کرسی‌ های بزرگ مهم فکر و اندیشه صحبت به میان می‌آید بار آن بر عهده دانشگاه و دانشجو است.

وحیدی با اشاره به اهمیت توجه دانشجویان به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توضیح داد: امروز در یک پیچ تاریخی قرار داریم که سرنوشت دنیای آینده در این پیچ تعیین می‌ شود.

وزیر کشور اضافه کرد: انتظارات ذکر شده از دانشجویان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی به نقش دانشجویان در رویدادهای مهم تاریخی در پیش از انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی اشاره کرد و گفت: حذف لانه جاسوسی به عنوان یک کار بسیار بزرگ، برای هیچ کس قابل تصور نبود.

وحیدی یادآور شد: امروز اگر نهضت علمی ایران اسلامی دنیا را انگشت به دهان گذاشته، ریشه آن دانشگاه‌ها هستند که در برخی حوزه‌ های علمی در بین چهار تا پنج قدرت اصلی دنیا قرار گرفته ایم.

وی افزود: ماهیت وجودی سه قوا  برای حل مشکلات مردم است فلسفه حکمرانی با اینکه افرادی در قوا درگیر شوند در تضاد است.

وزیر کشور گفت: آنچه مردم می‌ خواهند این است قوا دست به دست هم دهند و کشور را خوب اداره کنند تا مردم در رفاه باشند.

وزیر کشور با اشاره به تغییر محمدرضا غلامرضا، معاون سیاسی وقت وزارت کشور گفت: پس از صدور بخشنامه ‌ای از سوی معاون سیاسی که به زعم ‌خودشان برای بهتر شدن انتخابات بود اما برای برخی نمایندگان مجلس سوتفاهم ایجاد کرد و تصور کردند به آنها توهین شده یا مانع کار آن‌ها شده است در حالی که  معاون سیاسی وقت چنین قصدی نداشت.

وی ادامه داد: وقتی معاون سیاسی متوجه سوتفاهم و اختلاف پیش آمده شد ترجیح داد استعفا کند.

وزیر کشور گفت: براساس اصل هماهنگی و همکاری قوا برای جلو رفتن امور کشور و ایجاد سوتفاهم پیش آمده با استعفا معاون سیاسی وقت موافقت کردم و عزلی در کار نبود؛ به عقیده من این کار منطقی بود و خواست مردم نیز همین است.

وحیدی هفت سفر رییس جمهوری به استان خوزستان را حاکی از توجه و عزم‌جدی دولت برای رفع مشکلات خوزستان دانست و خاطرنشان  کرد: طرح بزگ آبرسانی غدیر یکی از اقداماتی است که با روی کار آمدن دولت سیزدهم  به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه کار دولت در خوزستان تمام نشده است و ادامه دارد توضیح داد: نکته مهم این‌است که روندها مورد توجه قرار گیرند روند اقدامات دولت و توجه آن خوب است.

وزیر کشور در خصوص نحوه چگونگی مدیران در استان گفت: در انتصاب مدیران به دنبال انتخاب کار آمدترین و بهترین هستیم.

وحیدی در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان در خصوص وجود فردی زمین‌خوار در شهرستان اهواز گفت: اسم این زمین‌خوار را در اختیار من قرار دهید حتما به آن رسیدگی می‌ شود همچنین دستگاه قضایی با چنین مواردی در صورت اثبات برخورد می‌ کند.

وزیر کشور در پاسخ به دانشجویی که شهرستان ایذه در خوزستان  را به عنوان تبعیدگاه زندانیان کشور عنوان کرد گفت:  در کشور جایی به نام‌ تبعیدگاه وجود ندارد و  در احکام قوه قصاییه تبعید موضوعیتی ندارد و من نشنیده‌ام.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا