برگزیده هاخوزستان

مناظرات طرفداران نامزدهای انتخاباتی بروری آنتن زنده شبکه جهانی الاهواز

به گزارش ندای رسا، در ویژه برنامه مناظراتی طرفداران دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شبکه جهانی الاهواز به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند.

خالد لویمی و جبار سیعداوی دو کارشناس سیاسی که به ترتیب طرفدار مسعود پزشکیان و سعید جلیلی هستند در این برنامه حضور یافتند.

جبار سعیداوی با اشاره به آزادی بیان و اصل حفظ استقلال و خودکفایی در نظام جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: اصل و پایه انقلاب اسلامی با این اهداف و اصول پایه گذاری شده و ایران اسلامی امروز همه توان خود را به کار بسته تا از این اصول انسانی و اسلامی دفاع کند، ملت ایران با مشارکت در انتخابات فرصتی به مسئولین می‌دهد تا این اصول را طبق قانون عملی کنند.

وی اظهارداشت: دو جناح سیاسی در ایران اسلامی دارای دو دیگاه متفاوت هستند این دو جناح دو نگاه و سیاست را دنبال می‌کنند، جناح اصولی از تفکر ما می‌توانیم و عدم اعتماد به غرب پیروی می‌کند و جناح دوم معتقد به همکاری با غرب برای حل مشکلات داخلی است، هر چند که در دوره حکمرانی این جناج برجام منعقد شد اما از سوی خود غربی‌ها فعال نشد و ملت ایران سودی از آن نبردند، غرب نشان داد که قابل اعتماد نیست، در زمان روی کار آمدن حکومتی که معتقد با همکاری با آن‌ها بود و در زمان شیوع کورونا مانع واردات واکسن به کشور شدند.

سعیداوی گفت: آقای جلیلی در زمینه فضای مجازی مخالف فیلترینگ هستند هر چند که مقررات اینترنت و فضای مجازی از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و توسط دولت اجرایی می‌شود، از جمله مهمترین مشکلاتی که کشور با آن روبرو شد قضیه برجام بود، دولت‌های سابق ظرفیت و توان کشور را هشت سال بر اجرای برجام متوقف کرده و در نهایت هیچ دستاوردی حاصل نشد، مشکل دوم و دستاورد دولت اصلاحات تعطیلی کارخانجات داخلی بود.

وی عنوان داشت: دولت اصلاحات معتقد به فهمیدن زبان دنیا را داشت اما رویکرد سیاست خارجه آن‌ها سبب به تحریم نفتی شد، در حالی که در دوره دولت رئیسی صادرات نفت ما به دو میلیون بشکه رسید، ما معتقد به دکتر جلیلی هستیم چون ایمان داریم راه شهید رئیسی را ادامه خواهد داد، در خوزستان ظرفیت‌ها بسیار گسترده است ما انتظار داریم استان ما در دولت ایشان پیشرفت کند، بیش از 2 میلیون هکتار زمین کشاورزی فعلا دست نخورده باقی مانده که نیاز به فعالسازی دارد.

لویمی در دفاع از سیاست‌های پزشکیان گفت: پزشکیان شخصیت بی‌تجربه و جدیدی در صحنه سیاست‌های داخلی نیست، ایشان تجربه طولانی در امور اداری و سیاسی کشور دارد، ایشان به رشد کشور ملتزم بوده، از ویژگی‌های دکتر پزشکیان برنامه‌ریزی عملی است، امروز یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور عدم برنامه‌ریزی صحیح است، ایشان در برنامه‌ریزی بسیار موفق و منصف هستند، وی معتقد به عدالت اجتماعی برای همه اقشار و مردم است، استفاده از نخبگان، وحدت ملی، حمایت از طیف‌های مختلف و حل مشکلات استان‌ها به ویژه خوزستان از مهم‌ترین نگرش‌های آقای پزشکیان هستند.

وی افزود: در زمینه فرهنگی مهم‌ترین رکن فرهنگ ساز بخش آموزش و پرورش است، دکتر پزشکیان معتقد به اصلاح سیستم آموزش پرورش و ترویج عدالت آموزشی است.

وی گفت: برای حل مشکلات کشور نیاز با رابطه با دیگر کشورهای جهان است، عدم ارتباط با دیگر کشور سبب عدم تحقق پیشرفت کشور به ویژه در زمینه اقتصادی خواهد شد در صورتی که معامله با دیگران را کنار بگذاریم از بسیار از امور عقب خواهیم ماند، زمان در حال پیشرفت است در موضوع انرژی انرژی‌های جدیدی در حال کشف و بکارگیری است، کشور ما ثروتمند است باید بتوانیم به گونه‌ای درست از آن‌ها استفاده کنیم، رئیس جمهور باید در زمینه داخلی وحدت ملی و در زمینه خارجی تعامل سازنده داشته باشد، از سوی دیگر رئیس جمهور باید در زمینه اقتصادی مشاورانی توانمند داشته باشد، ما بیش از 2 میلیون بیکار در کشور داریم باید برای رفع بیکاری برنامه‌ای مدون و عملی داشته باشیم، دکتر پزشکیان مشاورانی دارد که برای این کار برنامه‌ریزی دارند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا