برگزیده هاخوزستان

مراسم گرامی داشت و تکریم نیم قرن مجاهدت آیت الله موسوی جزایری در مضیف امیر المومنین (ع) برگزار شد

مراسم تکریم بیش از نیم قرن مجاهدت حضرت آیت الله موسوی جزایری در مضیف امیرالمومنین اهواز برگزار شد

در ابتدای این مراسم سید هاشم لطیفی مجری این مراسم بیان کرد: خوزستان به عنوان دروازه تشیع جایگاه مهمی در کشور دارد، امروز نه تنها مردم سراسر نقاط کشور بلکه کشورهای منطقه و جهان با فرهنگ و سبک زندگی مردم ولایتمدار خوزستان به برکت شبکه جهانی الاهواز که از خدمات حضرت ایت الله موسوی جزایری بوده آشنا شدند.
حسین چلداوی، از فعالان اجتماعی و فرهنگی در ادامه این مراسم با اشاره به تبادل فکری و فرهنگی‌ میان مردمان نقاط مختلف از دیرباز در کشورهای اسلامی، آن را سنت حسنه توصیف و عنوان کرد: این سنت نسل به نسل متداول بوده است، حوزه های علمیه به عنوان مراکز علمی و فرهنگی موثر به ویژه در ایران و عراق از گذشته های دور با هدف غائی ایجاد مدینه فاضله تفکر ولایت فقیه را پرورش دادند.
وی گفت: حفظ و ترویج این تفکر، دو کشور ایران و عراق را از دخالت های مستکبران نجات داد.

چلداوی عنوان کرد: عشق به اسلام و اهل بیت (ع) از ویژگی های این دو ملت است، ادامه این فرهنگ مردمی و ریشه دار از اسباب حفظ و صیانت از وطن است ما نیز وظیفه داریم از این اصل یعنی اصل ولایت فقیه پاسداری کنیم.

حاتم طاهر نصر الله، یکی از سران عشایر عراق گفت: افتخار داریم که به نمایندگی از مردم عراق به خوزستان اآمدیم و‌ در مراسم تقدیر و تجلیل از این فقیه بزرگوار مشارکت داشتیم، ایشان عمر بابرکت خود را صرف خدمت به اسلام و نشر مذهب اهل بیت(ع) کردند، امیدواریم که مسیر این علما در سایه رهبری امام خامنه ای ادامه دار باشد، جمهوری اسلامی نقش مهمی در مبارزه با استکبار داشت، عشایر خوزستان و عراق از یک خانواده هستند و اوج این برادری را در مراسم اربعین شاهد بودیم

سمیر باوی، از سران عشایر خوزستان گفت: از تلاش های شبکه جهانی الاهواز در این زمینه تقدیر می کنیم، افتخار می کنیم و خدا را شاکریم که در میان این مردم و در سایه بزرگورارانی چون حضرت آیت الله موسوی جزایری زندگی می کنیم.

باویدر ادامه افزود: تقدیر ویژه ای از برادران دینی و مذهبی خود از عراق داریم این خوش آمد گویی نه تنها از زبان ما بلکه از زبان نظام و ملت است، خواهران و برادران ما در این استان همه با هم متحد و یکصدا از حضرت آیت الله موسوی جزایری تقدیر می کنند، خوزستان ولایتمدار صدرصد بدون هیچ شکی پیرو رهبری و نظام است.

وی افزود: شبکه جهانی الاهواز یکی از دستاوردهای این فقیه بزرگوار است که پاسخی به جنگ نرمی بود که مردم خوزستان را هدف قرار می گرفت، تلاش های بی وقفه حضرت آیت الله موسوی جزایری این دستاورد مهم را در پی داشت، بسیاری از شعارها و افکار نادرستی که در جهت خدمت به دشمن و با سو استفاده از نام خوزستان در فضای رسانه ای منتشر شده بود به همت فعالیت های رسانه ای این شبکه از میان رفت و چهره حقیقی خوزستان برای مردم جهان نمایان شد.

باوی گفت: مردم خوزستان محبت خاصی نسبت به این شخصیت برجسته دارند، خوزستان با مشکلات زیادی روبرو شد اما به همت این فقیه مجاهد و همچنین مدیریت حجت الاسلام و المسلمین پیمان علی نژاد برطرف شدند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا