برگزیده ها

مدیر حوزه علمیه استان خوزستان: افتخاری چون شهید علی هاشمی برای خوزستان، مرهون تربیت فاطمه گونه مادر ایشان است

حجت الاسلام بلادیان گفت: بدون شک تربیت سردار علی هاشمی که از منطقه اهواز و خوزستان رشد کرد؛ مرهون زحمات، فداکاری ها، گذشت ها و زحمت هایی است که مادر بزرگوار ایشان کشیدند.

حجت الاسلام والمسلمین سید موسی بلادیان، مدیر حوزه علمیه استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا با اشاره به جایگاه شهید و شهادت از منظر قرآن کریم اظهار کرد: مقام شهید و شهادت از والا رتبه‌هایی است که انسان می‌تواند به آن برسد؛ همانطور که قرآن کریم از حیث درجات میان رسل و انبیاء تفاوت و امتیازاتی قائل شده است، شهدا نیز رتبه های متمایزی دارند.

وی به تعدد شهدا در استان خوزستان اشاره داشت و بیان کرد: خوزستان، استانی شهید پرور و ممتاز در عرصه تربیت نیروهای مؤمن، مخلص و خداجویی است که برای حفظ دین خدا و حکومت الهی از جان خود گذشتند. تعداد شهدا خوزستانی که در جنگ تحمیلی و پیش از آن انقلاب اسلامی برای حفظ مکتب تشیع جان خود را نثار کردند، شاید از نخستین مراتب این مقامات باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بلادیان افزود: در میان شهدای خوزستان شهدای ویژه ای به چشم می‌خورند که با مدیریت، رهبری، عملکرد، رفتار، فرماندهی‌شان تواتستند نقش آفرینی بسیار خوب و موثری در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی داشته باشند که از میان آن‌ها نام و یاد سردار سرلشکر شهید حاج علی هاشمی به شکل ویژه و ممتازی در میان اهالی استان می درخشد.

مدیر حوزه های علمیه خوزستان تصریح کرد: بدون شک تربیت سردار علی هاشمی که از منطقه اهواز و خوزستان رشد کرد؛ مرهون زحمات، فداکاری ها، گذشت ها و زحمت هایی است که مادر بزرگوار ایشان کشیدند.

وی در پایان ضمن تسلیت درگذشت والده مکرم ایشان گفت: امیدواریم که بتوانیم مسیر شهدای بزرگوار را به خوبی ادامه دهیم تا رضایت آن ها را داشته باشیم و در بحران های پیش رو دستگیر ما باشند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا