اندیشه

لزوم ورود بزرگان خوزستان برای حذف رسوم نادرست

حجت‌الاسلام حیدری با دعوت از بزرگان خوزستان برای ورود به حذف رسوم نادرست در مناسبت ها گفت: مردم بیگناه تاوان رسومی را می دهند که نادرست و بی معناست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، حجت الاسلام هادی حیدری، خطیب منبر حسینی در مراسم عزاداری شهادت امام حسن مجتبی (ع) که از شبکه جهانی الاهواز پخش شد با دعوت از بزرگان خوزستان برای ورود به حذف رسوم نادرست در مناسبت ها بیان داشت، مردم بیگناه تاوان رسومی را می دهند که نادرست و بی معناست.

حجت الاسلام حیدری افزود: نتایج این رسوم غلط برای مردم خوزستان دیگر قابل تحمل نیست.

وی با اشاره به فوت یکی از شاعران عرب خوزستانی در نتیجه تیراندازی از سوی یکی از افراد حاضر در مراسم عزاداری در سربندر بیان داشت: در کنار این رسم نادرست، اطعام هزاران نفر و صرف هزینه های کلان از دیگر رسوم غلط است که هیچ ثوابی نداشته و تنها برای ظاهرنمایی است.

خطیب حسینی در پایان گفت: این موضوع در منابر مختلف مطرح شده و شبکه الاهواز نیز آن را پوشش داده است، از سوی دیگر این رسم نادرست سبب شده تا دشمنان اسلام نیز اسلام را مورد هجمه خود قرار دهند، آن ها می گویند ببینید که چگونه مسلمانان مردگان خود را با آتش تشییع می کنند با وجود تمام این هشدارها و مرگ و  میرها، اما باز هم گاهی در برخی مراسم‌ عزا وعروسی که رسم تیراندازی وجود دارد، افرادی ناخواسته هدف گلوله قرار می‌گیرند و جان‌شان را ازدست می‌دهند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا