سیاسی

سهم ٣٠ درصدی اشتغال ایثارگران و فرزندانشان در دستگاه ها مشخص شود

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان به اشتغال ایثارگران و فرزندان آن‌ها در دستگاه‌های اجرایی خوزستان اشاره کرد و گفت: اداره کار استان باید سهم ۳۰ درصدی اشتغال ایثارگران در شرکت‌ ها و ارگان‌ها را مشخص و عملکرد دستگاه‌ها را در این زمینه اعلام کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، عبدالله افرازه شهاوند، معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که در محل استانداری برگزار شد، گفت: وظایف این شورا با موضوع شهادت گره خورده و همین موضوع باعث ثبات و ماندگاری مکتب شیعی شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت منحصر به شهدا نیست، افزود: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، اواخر امسال کنگره ملی شهدا در خوزستان و ۸ پیش کنگره در شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

افرازه شهاوند بر توجه به حل مشکلات خانواده‌های شهدا تاکید کرد و ادامه داد: انتظار می‌رود مسئولان استان نسبت به دیدار با خانواده شهدا اهتمام بیشتری نشان دهند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید یک درصد از بودجه خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هزینه کنند، اضافه کرد: این شورا باید با شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتباط تنگاتنگی داشته باشد.

وی گفت: ساماندهی مزار شهدا در شهر‌ها و روستا‌ها باید با همکاری دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و بخش‌ داری‌ها هر چه سریعتر انجام شود.

این مقام مسئول در خصوص واگذاری زمین به ایثارگران خوزستان گفت: لازم است که میان بنیاد شهید و اداره کل راه و شهرسازی استان و ارگان‌های مربوط، تعامل برقرار و مشکلات برطرف شود.

وی به اشتغال ایثارگران و فرزندان آن‌ها در دستگاه‌های اجرایی خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: اداره کار استان باید سهم ۳۰ درصدی اشتغال ایثارگران در شرکت‌ ها و ارگان‌ها را مشخص و عملکرد دستگاه‌ها را در این زمینه اعلام کند.

افرازه شهاوند گفت: همچنین باید ایراد‌ها و آسیب‌های موجود در حوزه اشتغال فرزندان ایثارگران احصا و به شورای اشتغال استان ارائه شود.

وی در پایان تاکید کرد: شرکت توزیع برق اهواز باید بعد از اربعین حسینی، نسبت به جابه جایی تیرک‌های برق از درون منازل شهرک بعثت اقدام کند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا