برگزیده هاجبهه مقاومت
موضوعات داغ

سردار عفراوی در شبکه الاهواز:مادر شهید علی هاشمی مبلغ رسالت شهدا بود

سردار عبدالامیر عفراوى در مراسم گرامیداشت ارتحال مادر شهید على هاشمى که مضیف امیرالمومنین (ع) شبکه الاهواز برگزار شد بیان داشت:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری نداى رسا، سردار عبدالامیر عفراوى در مراسم گرامیداشت ارتحال مادر شهید على هاشمى که مضیف امیرالمومنین (ع) شبکه الاهواز برگزار شد بیان داشت:جایگاه و منزلت این شیرزن به دلیل تربیت فرزندىبرومند و ایثارگر در جامعه خوزستانى بسیار گرامىو گرانقدر است.

شهید هاشمى اسوه و الگوى افتخار آمیز نه تنها براى عرب ها براى براى کل مردم جمهورى اسلامى ایران بود.

تبعیت عملى از ولایت فقیه از ویژگى ها مهم شهید على هاشمى بود، این تبعیت در مشارکت در جبهه هاى دفاع مقدس ترجمه شد، شهید هاشمى شخصى عرب ایرانى و شیعه بود، این سه ویژگى به وى کمال مى داد.

شهید هاشمى رمز وحدت براى ملت ایران بود، در جنگ تحمیلى او شخصى بود که به عنوان وحدت بخش قومیت ها شناخته مى شد، وى شخصى دیندار و متعهد و مسئولیت پذیر بود.

هنگامى که در اهواز و یا دیگر مناطق حضور داشت به عنوان همکار و معاون براى مسئولین بود، برخى مسئولین را خود تعیینمى کرد، نه تنها در جبهه جنگ مبارزه و نبرد مى کرد بلکه در جهات داخلى نیز فعال بود.

یکى دیگر از ویژگى های شهید هاشمى، صبر و استقامت بود، هنگامى که از عملیات در جنگ باز مى گشت تعداد زیادى از نزدیکان خود را از دست داده بود، اما در مقابل این مصیبت صبوربود، همچنین شخصیت متواضعى داشت، هنگام دیدار با خانواده شهدا بسیار متواضع بود، در میان قوم خود رفتار بزرگمنشانه داشت به بزرگان احترام مى گذاشت در مناسبت ها شرکت مى کرد، صحبت هاى وى گوش شنوا پیدا مى کرد، دیگران به وى احترام مى گذاشتند، شجاع بود، همه کسانى که با شهید هاشمى بودند این صفت مى خواندند، در جبهه پیشقدم عملیات بود.

در مسئولیت هاى سنگین و در انتخاب هاى سخت نام وى نامزد مى شد، در عملیات ویژه این شخص به صاحب موفقیت هاى بزرگ شناخته مى شد، در عملیات امام رضا(ع) در دارخوین وى به عنوان فرمانده پیروزى ها شناخته مى شد.

هنگامى که فرمانده سپاه حمیدیه بود نخستین مقاومت مقابل نیروهاى عراقى در این منطقه رخ داد، به دلیل شجاعت و اقدامات مناسب این فرمانده، پیشروى نیروهاى عراقى متوقف شد.

چگونه مى شود چنین شخصى با این صفات و ویژگى هاى پسندیده توسط مادرى عادى تربیت شود! بدون شک این شیرزن خود نیز داراى صفات پسندیده و منحصر به فرد بود،براى سال ها حافظ استمرار پیام فرزند خویش بود و به تبلیغ آن پرداخت.

همانگونه که حضرت زینب(ع) رسالت کربلا را تبلیغ کرد و ساکت ننشست این بانوى بزرگ نیز در طول سال هاى گذشته به تبلیغ رسالت شهدا پرداخت و این حرکت بسیار بزرگى است که اهمیت زیادى دارد زیرا عظمت شهادت را نشان مى دهد، تبلیغ حضرت
زینب(ع) قیام دوم بعد از کربلا بود.

انتهای‌پیام/عفراوی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا