جبهه مقاومت

درخواست کمک سفیر فلسطین از جنبش عدم متعهد

سفیر فلسطین در سازمان ملل از اعضای جنبش عدم تعهد خواست تا رژیم صهیونیستی را برای اجرای آتش‌بس فوری در غزه تحت فشار قرار دهند.

«ریاض منصور» سفیر فلسطین در سازمان ملل از کشورهای عضو جنبش عدم تعهد خواسته است تا این رژیم را برای اجرای آتش‌بس در غزه تحت فشار قرار دهند.

به گزارش «آسوشیتد پرس»، منصور در جریان سخنرانی افتتاحیه مراسم این جنبش در نشست کامپالا به ۱۲۰ کشور عضو اعلام کرد علیرغم قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت، موضوع برقراری آتش‌بس کاملا مبهم باقی مانده است.

منصور عنوان کرد که رژیم صهیونیستی سیاست‌های آپارتاید را در مورد فلسطینی ها در جریان جنگ جاری در نوار غزه رهبری و اجرا می‌کند که به موجب همین سیاست‌ها از تاریخ ۷ اکتبر، بیش از ۲۴ هزار فلسطینی به شهادت رسیدند و حدود ۸۰ درصد از مردمانش هم آواره شده‌اند. وی گفت: ما هنوز هم تحت اشغال رژیم استعماری صهیونیستی هستیم و شاهد نسل‌کشی مردم خود به ویژه در نوار غزه‌ایم.

منصور همچنین به این موضوع اشاره کرد که مردم فلسطین از اقدام آفریقای جنوبی به خاطر تشکیل پرونده علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین‌المللی دادگستری بسیار سپاسگزار هستند و از این اقدام قدردانی می‌کنند. جنبش عدم تعهد که در زمان فروپاشی نظام استعماری و در اوج جنگ سرد شکل گرفت، نقش مهمی در فرآیندها استعمارزدایی کشورهای عضو ایفا کرده است.

«بنیامین نتانیاهو»نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر هم گفته بود، این رژیم جنگ خود علیه حماس را تا پیروزی قطعی ادامه خواهد داد و هیچ کسی از جمله دیوان بین‌المللی دادگستری هم مانع آن نخواهد شد.

 این رژیم قاطعانه هر گونه ادعایی که مربوط به نسل‌کشی در غزه باشد، رد کرده و می‌گوید همه تلاش خود را برای جلوگیری از آسیب رساندن به غیرنظامیان فلسطینی انجام می‌دهد. نتانیاهو هر گونه اتهامات مربوط به آپارتاید را هم رد کرده و ادعا می کند این  اتهامی علیه صهیونیست‌هاست و در راستای حمله به مشروعیتش به آن اطلاق می‌شود.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا