اجتماعی

خط و نشان دادستان خوزستان برای صنایع آلاینده

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان گفت: با شرکت‌هایی که به‌رغم هشدارها و اخطارهای محیط زیست و دستگاه قضایی در خصوص آلودگی هوا، در این زمینه همکاری لازم را نداشته‌اند، وفق قانون برخورد قضایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در چند روز گذشته شاهد وضعیت قرمز و نارنجی برخی شهرهای استان بودیم و در همین راستا دادستانی مرکز استان با تشکیل جلسه با محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذی‌ ربط، اقدام به بررسی موضوع و بازدید از صنایع آلاینده نمود.

وی ادامه داد: بخشی از آلودگی هوا مربوط به عوامل طبیعی مانند آتش سوزی هورالعظیم در کشور عراق است و بخش دیگر این آلودگی نیز مربوط به وسایل نقلیه سطح شهر است که بر اساس قانون هوای پاک، مقرر شد با اجرای طرح‌ های ترافیکی و افزایش دقت در معاینات فنی خودروها، این موضوع نیز مرتفع شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان تصریح کرد: بر اساس گزارش اداره کل محیط زیست استان، بیشترین درصد آلایندگی اهواز و شهرهای همجوار مربوط به صنایع اعم از نفت و پتروشیمی، فولاد، توسعه نیشکر و صنایع جانبی و آتش‌ سوزی پسماندهای کشاورزی به ویژه شلتوک برنج است که همه این عوامل در کنار هم موجب تشدید آلودگی در استان شده است.

جعفری چگنی با بیان این که در خصوص این صنایع نیز دستوراتی صادر و برخوردهای قضایی نیز انجام شده است، گفت: در کنار اقدامات پیشگیرانه و در اجرای برخوردهای قهری، سال گذشته برای یکی از مدیران صنایع استان پرونده قضایی تشکیل و وی به یک سال حبس محکوم شده است که پرونده در مرحله تجدیدنظر خواهی است و با قطعیت رأی، این حکم به اجرا در می‌آید.

وی افزود: همچنین برای دو شرکت اصلی دیگر نیز پرونده قضایی تشکیل و در مرحله اخذ نظر کارشناسان محیط زیست است تا میزان خسارت و نوع آلایندگی این شرکت‌ ها مشخص و بر اساس آن رای صادر شود.

جعفری چگنی در پایان گفت: انتقال گاز فلرهای نفتی به پتروشیمی ‌ها، استفاده از فیلترهای مناسب توسط شرکت‌های فولاد، کاهش تولیدات آلاینده محیط زیست، استفاده از روش‌های به روز توسط شرکت‌ های توسعه نیشکر و ارائه آموزش‌های لازم توسط جهاد کشاورزی به کشاورزان در خصوص عدم آتش‌سوزی پسماند کشاورزی، از دستوراتی است که از سوی محیط زیست و دادستانی مرکز استان صادر و در دست پیگیری است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا