برگزیده ها

جمع آوری بانک اطلاعاتی جامع از استعدادها و نخبگان استان توسط شبکه جهانی الاهواز

معاون اجتماعی شبکه جهانی الاهواز جمع آوری استعدادها و نخبگان جامعه را یکی از دستاوردهای پر اهمیت شبکه جهانی الاهواز خواند و گفت: این ظرفیتهای خفته می تواند ما را در اجرای امور یاری کند.

جبار سعیداوی، معاون اجتماعی شبکه جهانی الاهواز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا با تاکید بر اهمیت ثبت تاریخشفاهی موسسات و جریان ها اظهار داشت: همه جریان ها ، تشکل ها و مؤسسات برای بقا و ادامه حیات خود نیازمند ثبت وقایع واتفاقاتشان هستند؛ علم ثبت تاریخ شفاهی امروز پدیده جدیدی است که در همه جا اتفاق می افتاد و برای انتقال تجارب پدیده ای مهم وموثری به شمار می رود.

سعیداوی عنوان داشت: یکی از فواید اصلی و مهم ثبت وقایع تاریخی این است که تشکل ها و موسسات موازی که وجود آن ها نیازاست، براساس تجارب و راهی که این موسسه یا تشکیلات طی کرده است؛ عمل کنند و شاید بتوانند نام ایزو را بر آن گذاشت.

وی ثبت تجربیات مجموعه انسان های فنی در تخصصی خاص را یکی از ارزشمندترین اطلاعات برای الگوبرداری افراد دانست و افزود: ثبت تاریخ شفاهی شبکه الاهواز فواید بسیاری خواهد داشت؛ در درجه نخست فایده آن برای این شبکه خواهد بود، زیرا در برخی اوقاتمدیران و مسئولان در شدت جریان کار از تجربیات کسب شده غافل اند و با ثبت تاریخ شفاهی این وقایع برای آن ها احیا می شود.

معاون اجتماعی شبکه جهانی الاهواز ادامه داد: انتقال تجربه به دیگران، می‌تواند تبدیل به ثروت و سرمایه شود چه بسا گاهی عده ای بخواهند شبکه ای را همچون شبکه جهانی الاهوازایجاد کنند؛ بنابراین با استفاده از تاریخ شفاهی شبکه جهانی الاهواز می توانند به این پی ببرند که این شبکه در طول مسیر با چه مشکلاتی مواجه شد و چگونه توانست بر این مشکلات غلبه کند.

سعیداوی یادآوری نقاط قوت را یکی از مهمترین دلایل ثبت تاریخ شفاهی دانست و ابراز داشت: با توجه به ثبت تاریخ شفاهی شبکهجهانی الاهواز و ضرورت بیان تمامی جزئیات پیرامون آن، یادآوری فعالیت های صورت گرفته در زمان های خاص جالب بود و اینکه بااین یادآوری ها دریافتیم که نقاط قوت این شبکه از کجا نشأت گرفت.

وی در پایان جمع آوری استعدادها و نخبگان جامعه را یکی از دستاوردهای پر اهمیت شبکه جهانی الاهواز خواند و گفت: این ظرفیتهای خفته می تواند ما را در اجرای امور یاری کند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا