دسته‌بندی نشده

جلسه محکومیت سنت نادرست تیراندازی در مراسمات

جلسه محکومیت سنت نادرست تیراندازی در مراسم ، با حضور نخبگان خوزستانی در مضیف امیرالمومنین (ع) برگزار و توسط شبکه جهانی الاهواز پوشش داده شد.

حجت الاسلام قاضی نواصری، سید هاشم موسوی و عبدالله سواری از نخبگان عشایر،  اسماعیل مشعلی، شاعر، مجاهد نیسی، مداح،  بدر سودانی، وکیل دادگستری، قاضی سواری، در این جلسه حضور و مطالبی را بیان کردند.

سید هاشم موسوی در این جلسه با اشاره به خسارت های جبران ناپذیر پدیده شوم تیراندازی در مراسم بیان داشت: ما تابع اسلام پاک  و ناب محمدی هستیم، اسلام، ما را  به تبعیت از دستورات الهی و علم آموزی هدایت می کند و از آنچه سبب آسیب رساندن به یکدیگر می شود بر حذر می دارد، بهتر است جوانان ما به جای حمل سلاح، قلم به دست گیرند و به جای روانه زندان شدن روانه دانشگاه برای کسب علم شوند، محکومیت ها باید در حد تئوری باقی نماند و راهی عملی برای برچیدن این رسم نادرست پیدا کنیم، حمل سلاح و در اختیار قرار دادن آن به دست افراد ناشی نادرست است، نتایج آن برای ما بسیار دردناک است.

وی در پایان گفت :از همه نخبگان و سران عشایر درخواست داریم در این مورد وارد عمل شوند تا شهرهای ما دیگر شاهد چنین فجایعی نباشد.

 حجت الاسلام نواصری در این جلسه ضمن محکوم کردن رسم نادرست تیراندازی اظهار داشت: ماه محرم و اربعین حسینی را پشت سر گذاشتیم، نباید فراموش کنیم که تنها رسالت قیام امام حسین (ع) اصلاح امور امت مسلمان و امر به معروف و نهی از منکر  بود، این اصل نباید فراموش شود، ما موظف هستیم از فرامین الهی و رسالت پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) اطاعت کنیم، نباید به سبب پیروی از رسوم نادرست و جاهلانه مرتکب معصیت شویم.

همچنبن بزرگان عشایر در این جلسه بیان داشتند که رسم تیراندازی، ریشه تاریخی، فرهنگی و یا اجتماعی نداشته و بهتر است تا افرادی که مراسم عزاداری دارند از ورود افراد ناشناس به این مراسم و ایجاد فتنه جلوگیری کنند. متاسفانه برخی از سازمان های فرهنگی دولتی و غیر دولتی، امر فرهنگ سازی را رها ساخته اند، هر چند که میلیارد ها تومان برای این سازمان ها تخصیص داده می شود.

 سودانی، وکیل دادگستری در این جلسه با اشاره به تبعات قانونی تیراندازی در مراسم ابراز داشت: افراد کمی هستند که چهره عشایر را با انجام برخی اعمال نادرست خدشه دار می کنند، گروهی نیز به دنبال سواستفاده اقتصادی از به کارگیری سلاح، خرید و فروش هستند زیرا می دانند افرادی هستند که در این مراسم از آن استفاده می کنند.از نظر قانونی حمل سلاح در مراسم و تلفات آن قتل غیر عمد شمرده می شود، ما از نمایندگان خواستاریم تا لایحه ای تنظیم و به مجلس ارائه دهند تا این جرم قتل عمد شمرده شود و با آن به شدید ترین شکل برخورد شود.

وکیل دادگستری در پایان افزود: حمل سلاح به تنهایی 5 سال زندان به دنبال دارد، تیراندازی به عنوان اخلال در نظم عمومی و تظاهر به خشونت شمرده می شود. از سوی دیگر حمل سلاح در اماکن عمومی و مراسمی که صدها نفر در آن زندگی می کنند، جرمی سنگین است، باید با هر گونه تیراندازی حتی اگر  اتفاقی نیوفتد برخورد شود،  

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا