اجتماعیبرگزیده ها

به وسیله اطلاع رسانی: عملکرد موفق شبکه جهانی الاهواز در پیشگیری از آسیب های اجتماعی

یک کارشناس آسیب های اجتماعی با تاکید بر اینکه شبکه جهانی الاهواز نقش اساسی در اطلاع رسانی و نشر اطلاعات در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه ایفا می ‌کند، گفت: شبکه جهانی الاهواز در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی جامعه بسیار موفق عمل کرده است و به دلیل دارا بودن جامعه هدف گسترده و جهانی می تواند اثرگذاری بیشتری نسبت به سایر شبکه ها داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، مهین سعیدی، کارشناس آسیب های اجتماعی در برنامه اُسرتی شبکه جهانی الاهواز درخصوص توانمندسازی بانوان و مادران جهت تربیت فرزندان اظهار داشت: مادران برای اینکه تربیت موفقی داشته باشند در ابتدا باید به خودسازی برسد؛ زیرا فرزندان آیینه رفتار پدر و مادرند؛ بنابراین آن ها به صحبت ها و توصیه های والدین توجه نمی کنند و به رفتار پدر و مادر چشم می دوزند و رفتار آن ها را الگوی رفتاری و عملی خود قرار می دهند.

این کارشناس مسائل خانواده با اشاره به نقش خودسازی در تربیت فرزندان صالح عنوان داشت: پدر و مادری می توانند فرزندان خوبی را تحویل جامعه دهند که در مرحله نخست به خودسازی رسیده باشند؛ این موضوع سبب می شود که پدر و مادر در جریان تربیت فرزندان دچار چالش نشوند.

خانم سعیدی بهترین الگوی خودسازی را دین مبین اسلام دانست و بیان داشت: باتوجه به اینکه ما مسلمان و شیعه هستیم؛ بهترین الگو برای ما سیره معصومین (ع) و دین مبین اسلام است که می تواند الگوی بسیار خوبی برای خودسازی والدین باشد.

وی با بیان اینکه حدیث شریف کساء برای تربیت فرزندان نصب العین قرار گیرد، افزود: حدیث شریف کساء برنامه کامل تربیتی برای والدین و فرزندان هستند.

این کارشناس آسیب های اجتماعی ادامه داد: اگر فرزندان با عزت و کرامت نفس رشد کنند از آسیب های اجتماعی در امان خواهند بود در جوامع اسلامی کسانی که خود را روشن فکر می‌ پندارند بر روانشناسی، جامعه شناسی و تربیت غربی تمرکز کردند اما باید دانست که غربی ها در مقوله تربیت موفق عمل نکرده اند و تنها عامل بازداره آن ها قانون است اما در کشور ما منبع غنی تربیتی وجود دارد که می توان به آن توسل پیدا کرد.

خانم سعیدی تصریح کرد: طی آماری که در سال ٢٠٠١ از ایدز در کشورهای غربی منتشر شد، حدود ٣ میلیون نفر مبتلا بودند که ۶٠٠ نفر از آن ها را زیر ١۵ سال تشکیل می داد و این فاجعه بزرگ است که طبیعتاً از سال ٢٠٠١ تاکنون این آمار سر به فلک کشیده است.

وی ابراز داشت: در تحقیقات و مصاحبه میدانی که برای یک مقاله انجام دادم با صد نفر از معتادان گفت و گو کردم، عمده این افراد کسانی بودند که عزت نفس پایینی داشتند و در بچگی از خانواده طرد شده بودند و یا محبت ندیده بودند؛ مجموعه این عوامل سبب شد تا آسیب ها در این فرد جمع شود و زمانی که وارد اجتماع شد، نتواند در مقابل آسیب ها بایستد که مبادا از جمع دوستان هم طرد شود.

این کارشناس مسائل خانواده گفت: خلأ هایی که فرد در زندگی احساس می‌کند بعدها خود را نشان می دهد که آن زمان به ضرر فرد و جامعه خواهد بود.

خانم سعیدی در پایان با تاکید بر اینکه شبکه جهانی الاهواز نقش اساسی در اطلاع رسانی و نشر اطلاعات در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه ایفا می ‌کند، گفت: شبکه جهانی الاهواز در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی جامعه بسیار موفق عمل کرده است و به دلیل دارا بودن جامعه هدف گسترده و جهانی می تواند اثرگذاری بیشتری نسبت به سایر شبکه ها داشته باشد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا