اجتماعیاندیشهجبهه مقاومتخوزستان

به جایگاه و تلاش شبکه جهانی الاهواز در حمایت از مقاومت یمن ادای احترام می کنیم

ابراهیم الدیلمی، سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران در همایش حمایت اهالی خوزستان از مقاومت مردم یمن که با حضور حجت الاسلام و المسلمین پیمان علی نژاد، مدیر کل شبکه جهانی الاهواز، سران عشایر، مسئولین، شعرا و نویسندگان در تالار ملی حفاری اهواز برگزار شد بیان داشت: همانگونه که رسول اکرم (ص) در وصف امام و پیشوای ما امیر المومنین(ع) در جنگ احزاب فرمودند که همه ایمان در مقابل همه شرک و کفر قرار گرفت، امروز محور مقاومت از کشورهای عراق، یمن، لبنان و ایران پس از معرکه طوفان الاقصی و هجوم وحشیانه رژیم کودک کش صهیونیستی در کنار مردم غزه قرار گرفتند که اوج این رویارویی عملیات وعده صادق ایران بود.

وی افزود: رژیم جنایکار و ضد انسانی صهیونیستی نه تنها مردم غزه بلکه اهالی کرانه باختری را نیز هدف حملات و حشیانه خود و شهرک نشینان قاصبش قرار داد و آن ها را به خاک و خون کشید، محور مقاومت برای مقابله با این هجوم وحشیانه که غرب نیز حامی آن است به میدان آمده و سکوت را بر نمی تابد.

الدلیمی عنوان کرد؛ در طلیعه و مقدمه محور مقاومت، یمن شجاع و مبارز یمن ایمان و حکمت ایستاده است، جهان شاهد این ایستادگی شرافتمندانه در کنار  مردم فلسطین است، این ایستادگی با شعار الله و اکبر همراه شده همان شعاری که رهبر ما سید عبدالمک بدر الدین الحوثی آن را سر داد و خطاب به نیروهای مقاومت عنوان کرد که در راه پیروزی علیه باطل و در معرکه ای که فتح موعود و جهاد مقدس نام دارد تنها نیستید.

در این جنگ نابرابر جهت نمای محور مقاومت دشمن ازلی اسلام را نشان گرفته است

سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران گفت؛ آنچه امروز شاهد آن هستید ثمره و نتیجه ندا و پروژه ای قرآنی بوده که سید حسین بدر الدین حوثی ۲۳ سال پیش آن را سر داد، امروز در سالگرد این ندای شرافتمندانه و عزتمندانه هستیم در این جنگ جهت نمای محور مقاومت دشمن ازلی اسلام را نشان گرفته استامروز بار دیگر کشورهای مستکبر در حمایت از رژیم یهودی غاصب قدس که دشمن ازلی اسلام است همچون جنگ احزاب در مقابل محور مقاومت قرار گرفته اند.

الدلیمی بیان داشت: رهبر ما ندایی سر داد که شرق و غرب را فرا گرفت این همان ندای اتحاد مسلمین است اتحاد گرد کتاب خدا و مقاومت، ندایی که مسلمانان را به اعلام برائت از امریکا و اسرائیل و حامیانش فرا می خواند، این همان ندای الله و اکبر است، بدون شک مردمی که این ندا را سر می دهند تنها نیستند بلکه همه مظلومان و عاشقان مبارزه با ظلم در کنار آن ها هستند.

سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران گفت: به جایگاه و فعالیت شبکه جهانی الاهواز در حمایت از مقاومت ادای احترام می کنیم

ابراز داشت:  قبل از ورود یمن به جنگ با استکبار و رژیم صهیونیستی، میلیون ها یمنی در صنعا و دیگر استان ها به خیابان ها آمده و از مردم مظلوم فلسطین اعلام حمایت و در فعالیت های بشر دوستانه در کمک رسانی به این مردم شرکت کردند، اولویت جنگ ما جنگ شناختی و معرفتی است این درگیری، جنگی سخت با یهود و صلیبین بوده که خداوند در قرآن کریم به آن اشاره کرده است، مردم یمن در گام نخست کالاهای واردتی غرب را تحریم کردند، از همه مردم جهان در این مرحله می خواهیم که این کالاها را تحریم کنند، گام دوم یمنی ها اعلام حمایت از مردم فلسطین در رسانه و فضای مجازی است، در عرصه ای رسانه ایی که ما امروز در آستانه آن قرار داریم ، سالگرد تاسیس شبکه جهانی الاهواز که همواره از روز اول در صف حامیان مقاومت قرار گرفت.

وی ابراز داشت: شبکه جهانی الاهواز همواره از روزهای اولیه تاسیس خود به تولید برنامه های پرداخت که هدف ان ها حمایت از محور مقاومت در همه نقاط بود، این رسانه به روشنگری خود در ایران اسلامی و خوزستان عزیز و همه منطقه ادامه می دهد، از سوی دیگر حلقه وصل میان ملت ایران و مردم خوزستان و امت اسلامی است، این شبکه مبارک و موسس ان حضرت آیت الله موسوی جزایری به حق جبهه علم و اخلاصی خوزستانی را نمایندگی می کند.

وی گفت: هر کس بخواهد از شیوه و روش مقاومت یمنی ها در دریای سرخ و خلیج عدن مطلع شود به منهج قرآنی مراجعه کند که سید بدر الدین حوثی از پیروان آن بود، خداوند در قرآن کریم می فرماید این پیامی برای تو و قومت است که درباره آن مسئول هستید.

وی افزود: چرا امت اسلامی و عربی به قرآن مراجعه نمی کنند، پیامبر اکرم(ص) از هجران قوم خود نسبت به قرآن کریم به نزد خداوند گله می کرد، چرا نور قرآن را درک نمی کنیم و این کتاب را ترک کرده ایم ! چرا به مصادر و منابعی مراجعه می کنیم که ضعف و شکست خود را از مدت ها پیش ثابت کرده اند، تنها راه حل ممکن رجوع صادقانه و بازگشت به قران است، لازم است نفس خود را با این رجوع تزکیه کنیم.

الدلیمی در ادامه بیان داشت: از لحظات آغازین طوفان الاقصی، محور مقاومت مقابل ازمونی سخت قرار داشت، از همان لحظات نخسیتن محور مقاومت در یمن و لبنان تحرکات خود را اغاز کردند، تحرکاتی که با اعلام سید مجاهدین، دبیر کل حزب الله لبنان در این کشور  و به دنبال ان حشد الشعبی و ایران که با عملیات وعده صادق اغاز شد، این عملیات منجر به توقف تحقق اهداف جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه شد.

وی در پایان گفت: راه مبارزه همچنان ادامه دار و مستمر است، هر مقدار که در راه فلسطین شهید بدهیم باز هم  کافی نیست زیرا ما امتی هستیم که پیرو امام حسینیم امامی که جان با ارزش خود را در راه اصلاح امت جدش فدا کرد، ما فرزندان زین العابدین (ع) هستیم، ما امتی نیستیم که سکوت پیشه کنیم،اسلام جهاد و امر به معروف را بر ما واجب ساخت.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا