اقتصادیخوزستان

ایجاد بیش از هشت هزار فرصت شغلی در خوزستان

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: صدور ۲۳۲ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان طی سال گذشته، منجر به ایجاد هشت هزار و ۵۸۵ فرصت شغلی شد.

حمیدرضا فلاح،مدیر کل صمت خوزستان بیان کرد: ارزش سرمایه‌گذاری این میزان پروانه بهره‌برداری صنعتی ۱۶۳ هزار و ۶۴۳ میلیارد ریال بوده است.

وی گفت: در سال ۱۴۰۱ نیز صدور ۱۶۹ پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان، منجر به ایجاد پنج هزار و ۶۸۳ فرصت شغلی شده است.

فلاح با اشاره به صدور پروانه بهره‌برداری در صنایع مختلف استان اظهار کرد: در یکسال اخیر یک‌هزار و ۸۰۳ فقره پروانه بهره‌برداری درحوزه صنایع کوچک به ارزش ۷۶ هزار و ۹۵۹ میلیارد ریال صادر شد و باعث اشتغال‌زایی برای ۲۳ هزار و ۹۷۲ نفر شد.

مدیر کل صمت خوزستان ادامه داد: در بحش صنایع متوسط نیز یکصد فقره پروانه بهره‌برداری به ارزش ۲۴ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال با میزان اشتغال‌زایی ۶هزار و ۷۹۷ نفر صادر شده است.

وی تصریح کرد: در بخش صنایع بزرگ استان نیز ۱۱۶ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه گذاری ۹۰۹ هزار و ۹۷۹ میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی ۵۹ هزار و ۹۶ نفر صادر شد.

فلاح گفت: با صدور این میزان پروانه بهره‌برداری صنایع بزرگ استان ۶۶ درصد، صنایع کوچک ۲۷ درصد و صنایع متوسط هفت درصد در ایجاد اشتغال نقش داشتند.

روند رو به رشد تولید در صنایع راهبردی خوزستان

مدیر کل صمت خوزستان با اشاره به روند رو به رشد تولید در صنایع راهبردی خوزستان طی سال گذشته اظهار کرد: میزان تولید در صنعت سیمان خوزستان ۲ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۳۰۷ تن بوده است.

وی ادامه داد: میزان تولید در فولاد خام سه میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۰۸ تن و محصولات فولادی نیز ۲ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۸۰۳ تن ثبت شده است.

فلاح تصریح کرد: میزان تولیددر صنعت ام دی اف استان نیز ۴۲۲ هزار و ۱۶ تن ، نئوپان ۳۷ هزار و ۸۳۵ تن و شکر ۷۲۰ هزار تن بوده است.

2 هزار واحد تولیدی فعال و ۲ هزار واحد تولیدی در دست ساخت در خوزستان وجود دارد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا