برگزیده ها

حضرت آیت الله العظمی کریمی جهرمی: شبکه جهانی الاهواز خدمتگزار دین در نقطه حساس جامعه

حضرت آیت الله کریمی جهرمی خطاب به کارکنان شبکه جهانی الاهواز گفت: شما خدمتگزاران دین در نقطه حساس هستید و خدماتی که از شما صادر می شود، مورد تکریم و مبارک است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ندای رسا، حجت الاسلام والمسلمین پیمان علی نژاد، مدیر کل شبکه جهانی الاهواز با آیت الله علی کریمی جهرمی، استاد حوزه علمیه قم و از مراجع تقلید شیعه دیدار و گفت ‌و گو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی نژاد با اشاره به آمار بینندگان شبکه جهانی الاهواز و استقبال مردم عرب از برنامه های این شبکه اظهار داشت : شبکه الاهواز‌ به تریبونی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌و خوزستان در میان کشورهای منطقه تبدیل شده است که در کنار دیگر شبکه های جبهه مقاومت قرار گرفته و انجام وظیفه می کند.

وی با بیان اینکه شبکه جهانی الاهواز با گذر از سد تهدیدها توانست به ایجاد فرصت برسد، بیان داشت: شبکه جهانی الاهواز در حال حاضر فراتر از فرصت هاست و در کنار سایر حرکت های جهادی به جهاد رسانه ای در مقابل هیمنه غرب مشغول است.

مدیر کل شبکه جهانی الاهواز وجود این شبکه را از برکات و توجهات خاص حضرت آیت الله موسوی جزایری دانست و افزود: اگر حمایت ها و راهنمایی فقیه عالیقدر حضرت آیت الله موسوی جزایری نبود، هرگز این اتفاق رخ نمی‌داد.

در ادامه حضرت آیت الله کریمی جهرمی خطاب به کارکنان شبکه جهانی الاهواز تصریح کرد: شما خدمتگزاران دین در نقطه حساس هستید و خدماتی که از شما صادر می شود، مورد تکریم و مبارک است.

این مرجع تقلید ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مدیر کل شبکه جهانی الاهواز به حدیث مَعاشِرِ الشّيعَةِ! كُونُوا لَنا زَيْنا، وَ لا تَكُونُوا عَلَينا شَيْنا اشاره کرد و ابراز داشت: امام صادق (ع) خطاب به شیعیان می فرمایند، شما جمعیت های شیعه در هر پست، مقام و لباسی که هستید ما را در انظار آرایش دهید و اسباب توجه دیگران به سوی ما باشید. اعمال، رفتار، کارها و تعامل های شما با مردم طوری نباید که برای ما اسباب ننگ و عار باشد؛ هرچه می توانید بکوشید که ما را زینت و زیور دهید که این موجب علاقه مندی به خاندان رسول الله (ص) خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه گفتار همراه با عمل تأثیرگذاری بیشتری نسبت به گفتار تنها دارد؛ گفت: اگر کسی که به خوبی ها انسان را دعوت می کند؛ مطالبش همگام با تجسم مطلب بوده و خود نمودار خوبی باشد، دعوتش مؤثر خواهد بود؛ بنابراین با رفتار و کردارمان اهل بیت (ع) را در نظرها محبوب کنیم و این توصیه برای عامه جامعه است.

آیت الله کریمی جهرمی با اشاره به حدیث شریفه اِغتَنِمُوا الفُرَص فَاِنَّها تَمُرُّ مَرَّ السَّحاب خاطرنشان کرد: فرصت ها را غنیمت بشمارید و نگذارید از دست برود زیرا این فرصت ها با گذشت زمان از دست خواهد رفت پس در مسیر قرب الهی، اخلاق فاضله و خدمت به انسانیت تلاش کنید.

وی فعالیت در شبکه جهانی الاهواز را فرصتی بزرگ دانست که نصیب هر کسی نمی شود و اظهار داشت: اداره شبکه جهانی الاهواز به راهنمایی یک روحانی پاک و با جلالت از خاندان رسالت کار بزرگی است که نمونه ای از این فرصت هاست و باید قدر دانسته شود.

این مرجع تقلید در توصیه به مدیران شبکه جهانی الاهواز بیان داشت: هرچه که می توانید در این دوران با اهمیت تلاش کرده و مطالب را به سمت باب های اعتقادات جامعه و ترویج خداپرستی ببرید.

آیت‌ الله کریمی جهرمی با بیان اینکه اخلاق در جوامع دچار ضعف شده است، عنوان داشت: ایران اسلامی با وجود ذخایر اخلاقی فراوان نباید به این سو برود از این رو اخلاق فاضله نبی مکرم اسلام (ص) در جامعه ترویج شود و در اکرام افراد با اخلاق بکوشید.

وی با تاکید بر اینکه برای ترویج اخلاق فاضله میان طبقه جوان جامعه تلاش شود؛ افزود: با کسانی که هم عقیده و هم کیش ما نیستند هم باید مراعات اخلاق انسانی کنیم.

این مرجع تقلید بر اشاعه فضائل اهل بیت و خدمات آل علی (ع) در پایان گفت: هر چه که در توان دارید برای نشر فضائل اهل بیت (ع) در جامعه بگذارید تا مردم زیبایی های کلام آل علی را بیشتر درک کنند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا